Február 2024 v predaji

Február patrí novému autorskému projektu režiséra Pavla Viechu a dramaturgičky Daniely Brezániovej Manifest, ktorý bude mať svetovú premiéru 3. februára. Všetky texty použité v tejto inscenácii pozostávajú z autentických manifestov, denníkov, esejí alebo z názorov mladých ľudí do 21 rokov, ktoré písali počas obdobia rokov 2021 až 2023. Štyria mladí ľudia izolovaní v štyroch izbách. Tak veľmi osamelí, ale zároveň túžiaci niekam patriť. Čo sa stane, keď ich táto túžba zavedie k radikalizácii a extrémnym činom? Ak nestihnete premiéru, prvú reprízu Manifestu uvedieme 10. februára.

7. februára otvoríme Čitáreň súčasnej literatúry – priestor plný kníh a literárnych časopisov rôznych slovenských vydavateľstiev. Slávnostné otvorenie Čitárne bude sprevádzať odovzdanie kníh z vydavateľstva KK Bagala. V tomto priestore pre vás pripravujeme zaujímavé akcie s osobnosťami literárnej scény (debutantmi aj renomovanými autorkami a autormi), čítania s hercami či diskusie k našim inscenáciám.

Ak preferujete intímny priestor a štúdiové inscenácie, vo februárovom programe Mestského divadla Žilina nájdete:

  • dramatizáciu jedinečného debutu Nicol Hochholczerovej Táto izba sa nedá zjesť (7. februára);
  • tri jednoaktovky o inakosti so spoločným názvom Hey! Slováci (8. februára
  • hľadanie osobnej slobody v jednom čisto ženskom spoločenstve v dramatizácii novely Márie Modrovich Rozhovor s členkou kultu (21. februára);
  • netradičný projekt Lilith, ktorý kombinuje videografiu so živým divadlom (29. februára).

Veľká sála ponúka scénicky výpravnejšie inscenácie:

Vstupenky na všetky podujatia si môžete zakúpiť online prostredníctvom predajného systému Tootoot alebo v pokladnici nášho divadla. Vyzdvihnutie rezervácií a nákup lístkov je možný najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia.
 
Tešíme sa na stretnutie s vami v divadle.

Ďalšie články

aktualita 2
Aktualita 6