facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

Coco Chanel

Coco Chanel

TEXT    Daniela Brezániová   RÉŽIA    Barbora Nitschová

15/12 PIATOK 19.00 - 20.45 veľká sála 12 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

DOBRE OBLEČENÁ ŽENA JE NAJBLIŽŠIE K STAVU NAHOTY.
 

Povojnový Paríž, rok 1919. Meno Coco Chanel sa začína v spoločnosti skloňovať čoraz častejšie v spojitosti s premenou žien. Dámy sa zbavujú korzetov, ťažkých sukní, prezdobených klobúkov a tie najodvážnejšie si strihajú vlasy. Preberajú štýl útlej módnej návrhárky, ktorá vynikala chlapčenskou eleganciou.

Coco Chanel navštívi jej životná láska Arthur Boy Capel. Rád by s ňou zostal sám, ale do jej salóna vtrhne jej priateľka, múza maliarov, Misia spolu so svojím snúbencom Sertom a kamarátkou Roussy, ktorá dopĺňa ich bizarný život v trojici. Večierok poctí svojou návštevou aj slávny Paul Poiret, jej najväčší módny konkurent. Záver divokej noci navždy ovplyvní život a tvorbu Coco. Inscenácia Coco Chanel zachytáva slávnu módnu návrhárku v piatich obdobiach. Okrem svojich milencov, priateľov a konkurentov sa Coco stretáva aj s neznámym mužom – Karlom – ktorý má o nej písať. 

Päť farieb. Päť častí. Päť osudových mužov. Autorka textu Daniela Brezániová a režisérka Barbora Nitschová sa pri tvorbe inscenácie inšpirovali šťastným číslom päť a farbami, ktoré Coco Chanel definovali. Čierna, biela, zlatá, červená a béžová boli súčasťou jej tvorby ale aj súkromného života. Bola päťka naozaj jej šťastné číslo? Alebo len jeden z výmyslov? Nevhodným príbehom rada vymyslela krajšiu verziu. Každú nedokonalosť pretvorila na výhodu. Autorský projekt mapuje príbeh Coco Chanel v piatich farebných odtieňoch a konfrontuje ju s jej ideálmi a klamstvami.

Inscenácia je vhodná pre diváčky a divákov starších ako 15 rokov. V inscenácii sa fajčí.

Dĺžka predstavenia: 105 minút bez prestávky.


Daniela Brezániová (1998) je absolventkou odboru divadelnej dramaturgie a dramatickej tvorby na VŠMU v Bratislave v ročníku prof. Romana Poláka. S režisérkou Barborou Nitschovou začali spolupracovať v „tvorivom tandeme” ešte počas štúdia na VŠMU (napr. na projektoch Honzlová, Nože v sliepkach, Deti ticha a Choroba mladosti). V Mestskom divadle Žilina debutovala v roku 2019 dramaturgiou výnimočného projektu Hey! Slováci. V súčasnosti tu pôsobí ako interná dramaturgička. V divadle vedie Dielňu tvorivého písania (v spolupráci s Divadelným ústavom v Bratislave) a je spoluautorkou textu k najnovšej inscenácií Kreutzerova sonáta.

Barbora Nitschová (1996) je absolventkou réžie na VŠMU v Bratislave v ročníku prof. Romana Poláka. So študentskými inscenáciami sa zúčastnila na festivaloch Akademický Prešov, Artórium, Istropolitana Projekt (Grand prix 2021) či lotyšskom festivale Patriarha Rudens. Dvoma inscenáciami prispela do juniorského programu Dotykov a spojení 2021. V divadle Lab uviedla hru Deti ticha, prvú inscenáciu na Slovensku, ktorá bola vytvorená s použitím slovenského posunkového jazyka. Jej krátka rozhlasová hra Feldpošta získala na Festivale rozhlasovej hry 2019 Cenu za najlepšiu rozhlasovú hru do 30 minút. Stážovala v brnianskom HaDivadle a aktuálne pokračuje na VŠMU v doktorandskom štúdiu.


Aké boli tvorivé impulzy a inšpiračné zdroje tvorkýň, Daniely Brezániovej a Barbory Nitschovej? Čo sa ukrýva za znameniami a symbolmi, ktorými sa Coco Chanel obklopovala? Kto je rozprávač Karl a kto boli jej osudoví muži a ženy, konkurenti či inšpirátori? Svoj život rada mystifikovala a vytvárala si jeho krajšie verzie, aj o tom sa dočítate v online bulletine COCO CHANEL.

 

 

 

 

 

 

 

Premiéra: 29. 10. 2022


OSOBY A OBSADENIE

Coco Chanel :Iveta Pagáčová
Osudoví muži :Michal Koleják
Priateľky :Ada Juhásová
Konkurenti :Peter Martinček
Inšpirátori :Michael Vrzala
Karl, rozprávač :Boris Zachar
Mladé ženy:Carolina Massa

REALIZAČNÝ TÍM

Text :Daniela Brezániová
Réžia:Barbora Nitschová
Námet a dramaturgia:Daniela Brezániová
Námet a dramaturgia:Barbora Nitschová
Scéna:Dorota Volfová
Kostýmy:Lea Šaryová
Hudba:Sára Vondrášková

VIZUÁLVIDEOFOTOGALÉRIA


Coco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco ChanelCoco Chanel

PARTNERI


Nadácia Tatra banky