facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   25/03   A je tu zas   19.00 - 21.25   VSTUPENKY

24. 03. 2023

NAŠE FOTKY S DISKUSIOU

V stredu 22. marca sme pre študentov odohrali doobedné predstavenie Naše fotky, po ktorom nasledovala diskusia s tvorcami inscenácie (dramaturgičkou Zuzanou Palenčíkovou, hercami Ivetou Pagáčovou a Michalom Kolejákom) a psychologičkou, odborníčkou v téme sexuálneho zneužívania maloletých Ivetou Tarabovou.


22. 03. 2023

NOVINKY Z APRÍLOVÉHO PROGRAMU

V aprílovom programe nájdete predstavenia z nášho repertoáru, reprízy našej najnovšej inscenácie Rozhovor s členkou kultu o hľadaní vlastnej slobody v jednom čisto ženskom spoločenstve, ako aj hodinový pohybový stand-up Anny Polívkovej Proslov či koncert Fragile.


17. 03. 2023

BULLETIN ROZHOVOR S ČLENKOU KULTU ONLINE

V online bulletine k inscenácii Rozhovor s členkou kultu nájdete zaujímavé rozhovory s autorkou novely Máriou Modrovich aj dramatizátorkou a režisérkou Petrou Fornayovou. Dozviete sa viac o pozadí písania novely, ale aj o tom, ako vnímajú osobnú slobodu a jej mantinely, súčasný feminizmus, a či niekedy v živote opustili realitu, ktorá sa stala príliš ťaživou, lebo nedokázali plniť očakávania iných. Link nájdete po rozkliknutí.


09. 03. 2023

POZVÁNKA NA TRETIU PREMIÉRU SEZÓNY

Pozývame vás na tretiu premiéru sezóny. Svetovú premiéru inscenácie Rozhovor s členkou kultu, ktorá je adaptáciou novely Márie Modrovich v dramatizácii a réžii Petry Fornayovej, uvedieme v sobotu 18. marca 2023 v Štúdiu. Šesť žien, unavených a znechutených systémom dnešnej spoločnosti, uniká do istého ženského spoločenstva niekde v lese, kde očakávajú zázrak – porozumenie zmyslu svojho života a nájdenie osobnej slobody.