Parkovanie

Mestské divadlo Žilina sa nachádza v historickom centre Žiliny v časti pešej zóny a nedisponuje verejným parkoviskom pre návštevníkov a divákov. Avšak v okolí divadla nájdete viacero možností, kde môžete pohodlne zaparkovať vaše vozidlo a sú vzdialené len 5 minút chôdze.

1.Parkovisko OC Mirage

OC Mirage sa nachádza na ulici Kálov a nájdete v ňom dostatok parkovacích miest (388). Funguje nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni. Počas pracovného týždňa tu od 9:00 do 22:00 za prvú hodinu parkovania neplatíte a potom vás každá začatá hodina vyjde 1 €. Počas víkendov od 9:00 do 22:00 prvé 4 hodiny neplatíte a potom vás každá začatá hodina stojí 1 €. Parkovanie po 22:00 v noci o niečo drahšie a každá začatá hodina vychádza na 2 €.

2.Ulice pri Hlinkovom námestí

Na zaparkovanie vášho vozidla môžete využiť aj jednu z ulíc smerujúcich na Hlinkovo námestie, odkiaľ je to do divadla už len kúsok. Ulice Pivovarská, Ul. Republiky a Ul. M. R. Štefánika sa nachádzajú v pásme A. Parkovací lístok si môžete zakúpiť buď prostredníctvom SMS lístka, mobilnej aplikácie, alebo priamo v automate na ulici. Cena parkovného je 1,5 € za každú hodinu počas pracovných dní a soboty. V nedeľu a počas štátnych sviatkov je parkovanie bezplatné.

3.Parkovisko OC Aupark

OC Aupark ponúka prístupy z dvoch rôznych strán mesta. Pri parkovaní si môžete vybrať vjazd a výjazd z ulice R. Zaymusa (non-stop) alebo ulice V. Spanyola (od 07:00 do 22:00). Počas pracovného týždňa tu za prvú hodinu parkovania neplatíte a potom vás každá začatá hodina vyjde 1 €. Počas víkendov neplatíte až prvé 4 hodiny (potom každá začatá hodina 1 €).

Iná doprava

Žilinčanom odporúčame využiť MHD dopravu do centra mesta. Zo zastávky Hurbanova sa k divadlu dostanete pešo do 5 minút.

Zo zastávky Železničná stanica je to približne 8 minút kráčania po Národnej ulici smerom na Hlinkovo námestie. Tento príchod odporúčame aj návštevníkom, ktorí k nám pricestujú vlakom.

Z autobusovej stanice je divadlo vzdialené približne 10 minút.