facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   10/12   Coco Chanel   19.00 - 20.45   VSTUPENKY

Táto izba sa nedá zjesť

Táto izba sa nedá zjesť

TEXT    Nicol Hochholczerová   RÉŽIA    Eduard Kudláč

05/01 ŠTVRTOK 18.00 veľká sála verejná generálka 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

07/01 SOBOTA 19.00 veľká sála premiéra 14 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

14/01 SOBOTA 19.00 veľká sála 12 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

Mladá Tereza, 12-ročná žiačka, sa zaľúbi do Ivana, 50-ročného učiteľa výtvarnej. Ich vzťah vyzerá byť vzájomný. O násilnom zneužívaní malého dievčaťa nemôže byť ani reč. Na prvý pohľad. Táto izba sa nedá zjesť nie je o láske a ani o chorej láske. Za „súhlasom” dieťaťa sa skrývajú výhody, ktoré nie sú zadarmo. A to nie je láska.

Nicol Hochholczerová vo svojej novele zobrazuje obdobie životov Terezy a Ivana počas šiestich rokov – až do Terezinej dospelosti. Jedinečný knižný debut mladej autorky šokuje otvorenosťou, s akou odkrýva ich intímny vzťah. Režisér Eduard Kudláč tak po inscenácii Naše fotky od Thomasa Melleho, pokračuje v otváraní tém o sexuálnom zneužívaní.

Diváčky a diváci sedia na javisku Veľkej sály a stávajú sa tak súčasťou predstavenia.Nicol Hochholczerová (1999) pochádza z Rimavskej Soboty, študuje na katedre grafiky Akadémie umení v Banskej Bystrici. Ocenenia za prozaickú tvorbu získala v literárnych súťažiach Poviedka, Medziriadky, Literárny Kežmarok, Kukučínova Revúca a za knižnú ilustráciu v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska. Novela Táto izba sa nedá zjesť je jej knižným debutom a bola zaradená medzi 10 najlepších kníh v cene Anasoft litera 2022.
 

Premiéra: 07. 01. 2023


OSOBY A OBSADENIE

Účinkuje:Iveta Pagáčová

REALIZAČNÝ TÍM

Text:Nicol Hochholczerová
Dramaturgia:Daniela Brezániová
Scéna a kostýmy:Eva Kudláčová Rácová
Dramatizácia, výber hudby, réžia :Eduard Kudláč