facebook Newsletter Kontakt

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky

TEXT    Lucy Prebble    RÉŽIA    Michael Vyskočáni

24/09 PIATOK 17.00 - 19.15 veľká sála verejná generálka 8 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

25/09 SOBOTA 19.00 - 21.15 veľká sála premiéra 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

29/09 STREDA 19.00 - 21.15 veľká sála 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

Študentka Connie a mladý cestovateľ Tristan sa stretávajú ako dobrovoľníci pri testovaní nového druhu antidepresív. Lekári zvyšujú dávky liekov a vzťah Connie a Tristana prerastá do niečoho väčšieho a prekvapivo intenzívneho. Zbližujú sa a stávajú spiklencami v drobných únikoch z prísneho režimu nemocnice. Všetko by vyzeralo ako začiatok krásneho vzťahu, no vzplanutie dvoch mladých ľudí je lekármi považované len za vítaný vedľajší účinok nového lieku. Pochybnosti postupne nahlodávajú aj Connie a Tristana. Ani informácia, že jeden z nich dostáva placebo, situáciu nerieši. Práve naopak. Experiment začína narážať na hranice lekárskej vedy a krízu vedúcej lekárky. Sú city len predvídateľnou chemickou reakciou? Poznáme naše vlastné emócie? Provokatívna súčasná hra o ambíciách a etike medicíny a ľudskej odvahe cítiť niečo skutočné.


Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Inscenácia obsahuje expresívne výrazy a je vhodná pre divákov od 15 rokov.

Dĺžka predstavenia: 135 minút s prestávkou.

Derniéra inscenácie v obsadení: Jamesová: Ivana Kubáčková, Toby: Ján Dobrík, Connie: Anna Nováková/Ada Juhásová, Tristan: Dávid Uzsák 3. júna 2021.

Obnovená premiéra 25. septembra 2021 v novom obsadení.

Premiéra: 03. 11. 2018


OSOBY A OBSADENIE

Jamesová:Ada Juhásová
Toby:Michal Koleják
Connie:Natália Fašánková
Tristan:Peter Martinček

REALIZAČNÝ TÍM

Preklad:Martin Ondriska
Dramaturgia:Lenka Garajová
Scéna:Zuzana Hudáková
Kostýmy:Ľudmila Bubánová
Videoart:plutoon

VIDEOFOTOGALÉRIA


Vedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinkyVedľajšie účinky

PARTNERI


Fond na podporu umenia