Inscenácia Manifest otvára naliehavé témy, o ktorých je dôležité sa rozprávať. Aj preto po predstaveniach pripravujeme diskusie s odborníkmi s cieľom prinášať debaty o problémoch mladých a zároveň o tom, ako sa môžu chrániť pred extrémistickou radikalizáciou, manipuláciou a zastrašovaním na sociálnych sieťach.
Po ďalšej repríze inscenácie vo štvrtok 10. apríla bude dramaturgička Daniela Brezániová diskutovať so psychológom a trénerom zameraným na deradikalizáciu a zmierovanie konfliktov Dušanom Ondrušekom.
Diskusia je súčasťou predstavenia. Začína sa po predstavení, približne o 20:15.
Na diskusiu pozývame aj všetkých, ktorí sa chcú o tejto téme dozvedieť viac. Vstup po 20:15 je voľný.
Dušan Ondrušek je senior tréner a konzultant, ktorý v roku 1991 založil organizáciu PDCS a potom ju viedol vyše 20 rokov. Pôvodne pracoval ako psychológ, venoval sa poradenstvu a terapii pre ľudí, ktorí potrebovali pomoc na životnej ceste. Učil, venoval sa výskumu altruizmu a účinnosti rôznych typov tréningov.
Od roku 1990 sa trénersky a konzultačne zameriava prevažne na oblasť zmierovania komunitných konfliktov, nenásilnú komunikáciu, organizačný rozvoj, otázky participatívneho vzdelávania a rozhodovania. Má bohaté medzinárodné skúsenosti s realizáciou programov zameraných na prevenciu a riešenie konfliktov a ako tréner a facilitátor doteraz viedol vyše 2000 tréningov v štyridsiatke krajín. V PDCS vedie aj tréning zameraný na deradikalizáciu a známe sú jeho prednášky na tieto témy ako napríklad „Je možné deradikalizovať extrémistu?“. Je autorom a spoluautorom 16 kníh a mnohých odborných statí, napr. publikácie „Čítanka pre neziskové organizácie“, „Tréning? Tréning“, „Konflikt, zmierovanie, zmierovacie rady“. Z ciest pravidelne publikuje „klebety“ o tom, ako sa v rôznych krajinách transformujú konflikty a čo sa deje v stretoch odlišných kultúr, napríklad v knihách „S tekvicou priviazanou o nohu“, „Sop-sum-sum“ a „Yahoo Boys“.