facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   04/02   Neznášam Ťa!   19.00 - 20.30   VSTUPENKY

KOMORNÝ KONCERT

KOMORNÝ KONCERT

ONLINE PREDAJ

Nie sú žiadne termíny pre toto podujatie!

MICHAL BUGALA, MICHAL VAŇOUČEK, ROBERT BALZAR TRIO

Komorné inštrumentálne zoskupenie, ktoré bude prezentovať kompozície z dielne všetkých troch hudobníkov. Odznejú aj známe skladby v nových úpravách. Pohybovanie sa medzi elektrikou a akustikou a mix týchto dvoch zvukových svetov ponúkne nevšedný zážitok, ako aj priestor melodické, rytmické a sólové plochy.

Popredný slovenský jazzový gitarista Michal Bugala vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi u prof. Guido Jeszenszkého. Ako skladateľ sa odprezentoval debutovým sólovým CD 1st Touch s vlastnými kompozíciami, na ktoré v krátkej dobe nadviazal druhým profilovým albumom Y, oceneným cenou Esprit 2012 za najlepší jazzový album. Počas ostatných rokov svojej profesionálnej činnosti participoval na vyše 40 CD a DVD s rôznymi interpretmi jazzu a populárnej hudby, a nahral aj hudbu do niekoľkých slovenských filmov. Absolvoval početné vystúpenia na medzinárodných festivaloch a prestížnych svetových pódiách ako napr. Carnegie Hall v New Yorku, Musikverein vo Viedni, pražské Rudolfinum, Konzerthuas v Berlíne a i. Koncertoval vo viacerých európskych štátoch a v USA a Kanade.

Robert Balzar patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti moderného českého jazzu. Na kontrabas začal hrať v jedenástich rokoch, absolvoval konzervatórium v Brne. V roku 1996 založil vlastné trio, hrá aj vo funky ladenej kapele JAR a v roku 2000 spolu so spevákom Danom Bártom založili formáciu Illustratosphere. Dokáže striedať hudobné štýly tak plynulo ako hru na basgitaru a kontrabas. Je tiež vyhľadávaným štúdiovým hráčom českých a svetových produkcií. Jeho spolupráca s fenomenálnym americkým gitaristom Johnom Abercrombiem sa dokonca dočkala štúdiovej podoby v albume Tales. V jeho portfóliu nájdeme zvučné mená ako Joe Newman, Benny Bailey, Hal Galper, Tony Scott, Benny Golson, John Abercrombie, Lew Tabackin, Victor Lewis, Craig Handy či Wynton Marsalis.

Hostiteľ Michal Vaňouček absolvoval Konzervatórium v Žiline aj Bratislave a Kráľovské konzervatórium v Haagu. Ako skladateľ, aranžér a klavirista je už od roku 1997 spolu s Mirom Herakom aktívny v zoskupení AsGuests. V roku 2004 spolu dosiahli prvé miesta v súťažiach Pim Jacobs Muziek Prijs a North Sea Jazz Festival. Ako dirigent a klávesista bol aktívny v mnohých muzikálových a divadelných produkciách. Taktiež viedol sláčikový orchester, ktorý sprevádzal projekt American Dream kontrabasistu Charlieho Hadena. V roku 2008 vyhral Deloitte Jazz Award, najprestížnejšiu jazzovú súťaž pre sólistov v Holandsku. Spolu so sardínskym klaviristom Augustom Pirrodom vydal CD To Be Or Not To Bop. V roku 2009 nahral spolu s trubkárom Chadom McCulloughom (Seattle) CD „Sky Cries“ a následne hrajú spolu turné vo Washingtone, Portlande a Idahu. Michal Vaňouček bol aj umeleckým vedúcim, skladateľom a aranžérom Hágskeho Etosferického Orchestra (THEO), ktorý uviedol vo svojej sérii koncertov hostí ako Eric Vloeimans, Norma Winstone, Harry Sokal, Alex Sipiaguine a iných.