facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   22/03   Naše fotky   11.00 - 13.10   VSTUPENKY

Sexuálna perverzita v Chicagu

Sexuálna perverzita v Chicagu

TEXT    David Mamet   RÉŽIA    Ján Štrbák

Nie sú žiadne termíny pre toto podujatie!

Kontroverzná, provokatívna a štipľavo-vtipná čierna komédia o tom, ako sa navzájom duševne a telesne mrzačíme. Šteklivá inscenácia hry Sexuálna perverzita v Chicagu v réžii Jána Štrbáka rozpráva o kvartete hrdinov, ktorí sa zábavou, sebavedomým jazykom a snahou vybočiť z normy bráni pred zlyhaním v láske. Rafinovane a najradšej bez záväzkov sa snažia ovládať svoju žiadostivosť a túžby. Akékoľvek hlbšie vzťahy sú už vopred odsúdené na zánik. Ich sexuálne úlety a energia výrečnosti len maskujú osamelosť a neschopnosť naozajstných citov. Zvodca Bernie a jeho nesmelý kolega Danny si nenechajú ujsť jedinú príležitosť na to, ako zbaliť nejakú babu. A aj keď sa zdá, že sa staneme svedkami budovania nejakého vzťahu, vlastným pričinením hrdinov nakoniec nemá šancu na prežite.

David Mamet (1947) je jedným z najrenomovanejších súčasných amerických dramatikov. Všestrannosť jeho spisovateľského talentu dokazujú jeho novely, zbierky básní, divadelné hry a knihy pre deti, ako aj eseje o divadle a filme. Uznanie získal trojicou hier Kačacie variácie, Sexuálna perverzita v Chicagu a Americký bizón, ktoré boli uvedené na Broadwayi.Mametovo neúprosné pozorovanie singles scény v Chicagu mu prinieslo ocenenia i slávu na oboch brehoch Atlantiku. Napísal scenár k filmu Poštár vždy zvoní dvakrát a za scenár k filmu Verdikt získal nomináciu na Oscara. V roku 1984 získal prestížnu Pulitzerovu cenu za hru Glengarry Glen Ross. Scenár k filmu Vrtieť psom mu priniesol ďalšiu nomináciu na Oscara i Zlatý glóbus. Divadelnú hru Sexuálna perverzita v Chicagu po prvý raz uviedli v Organic Theatre Company v Chicagu v lete 1974 v réžii Stuarta Gordona.

Inscenácia je vhodná pre divákov starších ako 18 rokov.

Inscenácia obsahuje expresívne výrazy. 
Dĺžka predstavenia: 70 minút bez prestávky

 

Premiéra: 12. 11. 2010

Derniéra: 27. 06. 2020


OSOBY A OBSADENIE

Deborah:Ivana Kubáčková
Joan:Kristína Sihelská
Danny:Ján Dobrík
Bernie:Michal Koleják

REALIZAČNÝ TÍM

predklad:Juraj Šebesta
dramaturgia:Eduard Kudláč
scéna a kostýmy:Peter Čanecký
výber hudby :Ján Štrbák
réžia:Ján Štrbák

VIDEOFOTOGALÉRIA


Sexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v ChicaguSexuálna perverzita v Chicagu