facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   10/12   Vedľajšie účinky   19.00 - 21.15   VSTUPENKY

Hudba sveta Žilina 2021

Hudba sveta Žilina 2021

Nie sú žiadne termíny pre toto podujatie!

V Žiline bude znieť hudba world music konečne naživo!
Prichádza festival HUDBA SVETA ŽILINA

Po online vydaní posledného ročníku festivalu HUDBA SVETA Žilina, sa začiatkom októbra predstavia už naživo skvelí hudobníci zo zahraničnej ale aj domácej world music scény.

Tradícia jarných world music koncertov v Žiline v rámci festivalu HUDBA SVETA ŽILINA sa z pochopiteľných dôvodov presunula na jeseň, no siedmy ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby. Siedmeho a ôsmeho októbra sa môžu návštevníci tešiť na latino a balkánsky baschavel v podaní kapiel pochádzajúcich z rôznych krajín Európy.

Druhý deň festivalu 8. 10. 2021 otvorí o 19:00 v Mestskom divadle Žilina originálna česká world music kapela MIJAKTIČ ORKESTAR prezentujúca vlastný pohľad na balkánsku hudobnú tradíciu. Zvyšok večera bude patriť slovenskej kapele BALKANSAMBEL a jej hosťom. Táto dobre známa žilinská kapela naživo predstaví projekt, kam si pod autorským vedením Mareka Pastírika pozvala svojich najvýznamnejších hostí. V priebehu spoločného Galakoncertu sa spolu s BALKANSAMBLOM na pódiu predstavia: MARTIN GEIŠBERG spolu s Danielom Špinerom a Marekom Pastírikom v rámci projektu „Na Modrej Planéte“, kde veľmi citlivo prepojili divadelný folk s balkánskym soundom a na záver večera Folklórny súbor ROZSUTEC v projekte „Len tak...“ predvedie unikátne spojenie tradičného slovenského folklóru s krivými rytmami balkánskej dychovky, okorenené efektnou tanečnou zložkou.