facebook Newsletter Kontakt

VEDĽAJŠIE ÚČINKY

29. 09. 2020

VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Ďakujeme všetkým divákom, ktorí po uvoľnení opatrení nezanevreli na živú kultúru. V druhej polovici júna a v septembri sme odohrali premiéru novej inscenácie, 16 domácich predstavení, dve hosťujúce predstavenia, jeden koncert, spoluorganizovali podujatie Športovec roka a konferenciu k EHMK – a to spolu pre takmer 3500 divákov, diváčok a návštevníkov. Počas 4 týždňov sa Letného divadelného tábora zúčastnilo 120 detí a nepretržite fungovala aj Baletná škola Pointe, ktorá si v divadle prenajíma priestory. Všetko sa to udialo bez VEDĽAJŠÍCH ÚČINKOV, pretože sme dôsledne dodržiavali všetky bezpečnostné opatrenia. Uvedomujeme si vážnosť situácie, nutnosť ohľaduplnosti voči najzraniteľnejším, potrebu solidarity voči všetkým v prvej línii, a to všetko v snahe razantne spomaliť šírenie epidémie. Ústredný štáb včera predstavil nové protipandemické opatrenia, vrátane všeobecného zákazu hromadných podujatí. Budeme ich akceptovať, ale v žiadnom prípade s nimi nesúhlasíme, pretože im chýba akákoľvek logika. Tieto opatrenia vraj nebudú mať zásadný vplyv na bežný život. Aký vplyv ale budú mať na stav kultúry na Slovensku?

S istotou dnes vieme povedať, že zajtra pre vás hráme predstavenie VEDĽAJŠIE ÚČINKY a urobíme všetko preto, aby to opäť bolo bez negatívnych vedľajších účinkov na vaše zdravie.

Náš októbrový program sa s najväčšou pravdepodobnosťou ruší, pretože nemôže mať vás, diváčky a divákov, ale o všetkom vás budeme včas informovať.