facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

VEDĽAJŠIE ÚČINKY DERNIÉRA

05. 05. 2023

VEDĽAJŠIE ÚČINKY DERNIÉRA

Všetkých divákov pozývame na posledné predstavenie inscenácie Vedľajšie účinky – súčasnej hre o etike medicíny a ľudskej odvahe cítiť niečo skutočné v réžii Micheala Vyskočániho.


Študentka Connie a mladý cestovateľ Tristan sa stretávajú ako dobrovoľníci pri testovaní nového druhu antidepresív. Lekári zvyšujú dávky liekov a vzťah Connie a Tristana prerastá do niečoho väčšieho a prekvapivo intenzívneho. Zbližujú sa a stávajú spiklencami v drobných únikoch z prísneho režimu nemocnice. Všetko by vyzeralo ako začiatok krásneho vzťahu, no vzplanutie dvoch mladých ľudí je lekármi považované len za vítaný vedľajší účinok nového lieku. Pochybnosti postupne nahlodávajú aj Connie a Tristana. Ani informácia, že jeden z nich dostáva placebo, situáciu nerieši. Práve naopak. Experiment začína narážať na hranice lekárskej vedy a krízu vedúcej lekárky. Sú city len predvídateľnou chemickou reakciou? Poznáme naše vlastné emócie?


Inscenácia Vedľajšie účinky už raz zažila derniéru v starom obsadení hercami s Ivanou Kubáčkovou a Jánom Dobríkom, ktorých v obnovenej premiére nahradili ich kolegovia Ada Juhásová a Michal Koleják, ku ktorým sa pridali vtedy ešte noví členovia súboru Natália Fašánková a Peter Martinček. Vedľajšie účinky strávili v našom divadle úspešných päť sezón (od prvej premiéry v roku 2018)a ak ste inscenáciu ešte nevideli alebo ak ju chcete vidieť v žilinskom divadle poslednýkrát, príďte na jej derniéru 19. mája o 19:00. Vstupenky si môže kúpiť online TU.
Tešíme sa na vás!

 

FOTO: Robert Tappert


FOTOGALÉRIA