facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/09   Anna Karenina   19.00 - 21.35   VSTUPENKY

TÁTO IZBA SA NEDÁ ZJESŤ S DISKUSIOU

05. 05. 2023

TÁTO IZBA SA NEDÁ ZJESŤ S DISKUSIOU

V stredu 3. mája sme pre Diagnostické centrum v Lietavskej Lúčke odohrali doobedné predstavenie monodrámy Táto izba sa nedá zjesť.

Inscenácia je dramatizáciou rovnomennej novely Nicol Hochholczerovej o toxickom vzťahu dospievajúceho dievčaťa k staršiemu mužovi. Autorka vychádzala z vlastnej skúsenosti a šokovala otvorenosťou, s akou odkrýva intímnu tému sexuálneho zneužívania.

Po skončení predstavenia nasledovala diskusia s autorkou novely Nicol Hochholczerovou, herečkou Ivetou Pagáčovou, dramaturgičkou Danielou Brezániovou a psychologičkou, odborníčkou v téme sexuálneho zneužívania maloletých Ivetou Tarabovou, ktorá pôsobí v mimovládnej neziskovej organizácií Náruč zameranej na pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom, týraným ženám a rodinám ohrozeným domácim násilím.

„Ďakujeme Vám za dnešný silný zážitok na predstavení Táto izba sa nedá zjesť. Sme zariadenie pre dievčatá s poruchami správania, pre dievčatá s ťažkými, smutnými životnými príbehmi. Dnešná inscenácia a následná beseda boli pre mnohé naše dievčatá prvou skúsenosťou s divadlom a zároveň možnosťou nahliadnuť z iného pohľadu do svojej duše. Excelentný výkon pani Ivety Pagáčovej v každom z nás, v dievčatách aj v nás, kolegoch, zanechal hlboký dojem.“ Mgr. Eva Maníková, riaditeľka, Diagnostické centrum Lietavská Lúčka

Ďakujeme všetkým, ktorí sa nebáli o tejto téme diskutovať. 


FOTOGALÉRIA