facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   25/03   A je tu zas   19.00 - 21.25   VSTUPENKY

PROGRAM NA MÁJ V PREDAJI

13. 04. 2022

PROGRAM NA MÁJ V PREDAJI

Do predaja sme spustili májový program. 7. mája nás čaká posledná premiéra našej jubilejnej 30. sezóny. Autorská inscenácia Kreutzerova sonáta / Čia vina? je adaptáciou Tolstého „sexuálnej“ novely Kreutzerova sonáta o mučivej žiarlivosti, o vzťahu medzi čistotou a silnou fyzickou vášňou. Trojica mladých spoluautorov Pavol Viecha, Daniela Brezániová a Matej Feldbauer obohatili text o paralely s osobným životom manželov Tolstých. Trojicu tvorcov zaujali ich denníky, ako aj najnovšie anglické preklady noviel Sofie Tolstej, pretože Sofia sa rozhodla napísať vlastnú verziu príbehu z Kreutzerovej sonáty pod názvom Čia vina?. Postava statkára Pozdnyševa je generačne rozdelená medzi troch hercov Borisa Zachara, Michala Kolejáka a Petra Martinčeka. Pozdnyševovia prichádzajú divákom vyrozprávať nielen detaily jeho brutálneho činu zo žiarlivosti. Vďaka jeho/ich spomienkam sa stávame svedkami detektívnej analýzy tragickej lásky. Všetko pod dohľadom Sofie Tolstej v podaní Kristíny Sihelskej, snažiacej sa prostredníctvom tohto príbehu odkrývať trpkosť jej života so slávnym spisovateľom. Režijné spracovanie Pavla Viechu ponúka napriek dramatickej téme veľa humoru založeného najmä na mužsko-ženských vzťahoch.

V intímnom prostredí divadla môžete v máji zažiť aj nový program, novú energiu a nový zvuk kapely Korben Dallas. Sme jedným z piatich miest, kde v utorok 10. mája predstaví kapela Korben Dallas skladby z nového štúdiového albumu Deti rýb, ako aj najznámejšie skladby z doterajšej tvorby.

20., 21. 22. mája sa po dvojročnej covidovej pauze uskutoční aj galaprogram k 55. výročiu Folklórneho súboru Rozsutec, ktoré dovŕšil už v roku 2020. Slávnostný program Život a... ponúkne nové aj úspešné hudobné, spevácke a tanečné čísla z posledných šiestich rokov, poprepájané scénickými prvkami zasadenými do príbehov z obyčajného života. Autorom nového programu je vedúci súboru Štefan Mucha.

Súčasťou májového programu sú aj reprízy našich titulov z repertoáru, ako aj hosťovanie s inscenáciou hry Thomasa Melleho Naše fotky na medzinárodnom festivale Nová dráma/New Drama 2022 16. mája v Bratislave.

Program na máj si môžete stiahnuť a v prípade potreby aj vytlačiť TU.

Veríme, že akýkoľvek titul si vyberiete, zasiahne vás a inšpiruje, aby ste sa vrátili. Zoberte do divadla niekoho, kto u nás ešte nebol. Sledujte nás na sociálnych sieťach, staňte sa našimi priateľmi, prihláste sa na odber newslettra a získajte množstvo zliav a výhod.

Tešíme sa na vás v divadle!