facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   26/01   Anna Karenina   19.00 - 21.35   VSTUPENKY

PREMIÉRA NIEKTO PRÍDE ONLINE

29. 03. 2021

PREMIÉRA NIEKTO PRÍDE ONLINE

Milí naši diváci, pripravujeme pre vás online uvedenie slovenskej premiéry hry Jona Fosseho Niekto príde v réžii Eduarda Kudláča, ktorú vám sprostredkujeme prostredníctvom siete Ticketportal. Online uvedenie si budete môcť pozrieť od piatka 9. apríla 18:00 do nedele 11. apríla 2021. Po zakúpení vstupenky dostanete do e-mailu virtuálnu vstupenku, kde je uvedený jedinečný kód a zároveň link, kde sa tento kód vkladá: www.ticketportal.sk/video. Po vložení kódu sa vám jednorazovo sprístupní naše premiérové video Niekto príde. 

Debutová hra Jona Fosseho z roku 1992 Niekto príde patrí v súčasnosti medzi autorove najhranejšie dramatické texty. Fosseho jazyk je veľmi jednoduchý, pripomínajúci básnický text. Jeho charakteristickým znakom je prítomnosť momentov ticha a opakovanie – opakovanie replík alebo aj celých častí textu. Témami hry sú krehkosť vzťahov a strach z neznámeho, ktorý pramení v myšlienkach.

On a ona unikajú ďaleko od všetkých ostatných ľudí na opustený fjord, kde si kúpili starý dom. Našli si nové miesto, kde môžu byť sami a zároveň spolu jeden v druhom. Zrazu však ženu prepadne silná predtucha, že niekto príde. A je to naozaj tak. Náhle sa objavuje predchádzajúci majiteľ ich domu.