facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   07/06   Táto izba sa nedá zjesť   19.00 - 20.05   VSTUPENKY

PRACHY! DERNIÉRA

20. 05. 2023

PRACHY! DERNIÉRA

V máji sa rozlúčime s ďalšou obľúbenou inscenáciou Prachy! - tragikómédiou o hľadaní životného šťastia vo finančnej kríze v réžii Mariána Amslera.


Autori hry Andreas Sauter a Bernhard Studlar majú radi obyčajných, priemerných hrdinov každodenného života. V hre Prachy! reflektujú globálnu ekonomickú krízu, ktorá sa v Európe začala prejavovať od roku 2008. Európska ekonomika začala strácať istotu tak, ako aj postavy v tejto hre, ktoré každý deň čítajú v novinách rôzne správy o finančnej kríze a boja sa, že postihne aj ich. Na druhej strane sa na nich z každého kúta valia informácie o výhodnom nakupovaní na lízing – nakúp dnes, plať zajtra. Ale ako ďalej, keď stratíte zamestnanie, nevládzete platiť úvery, či vám zomrie matka, pretože šetrila na kúrení a zamrzla? Na javisku sa miestami až komiksovo stretáva panoptikum postáv z rôznych sociálnych vrstiev. Život v kríze totiž ponúka aj vtipné momenty. Aj šťastie treba hľadať, pretože je to krásna vec. Hoci je to fuška a zdá sa, že jeho hľadanie ekonomická kríza dosťkomplikuje.


Všetkých divákov pozývame 31. mája o 19:00 do Veľkej sály, kde sa poslednýkrát v inscenácii Prachy! stretne herecká energia takmer celého ansámblu žilinského divadla. Vstupenky si môže kúpiť online TU.
Tešíme sa na vás! 

 

FOTO: Natália Zahradníková


FOTOGALÉRIA