facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   04/10   Kreutzerova sonáta / Čia vina?   19.00 - 20.30   VSTUPENKY

POZVÁNKA NA VIANOČNÝ KONCERT

23. 11. 2022

POZVÁNKA NA VIANOČNÝ KONCERT

V utorok 13. decembra vás pozývame na Vianočný koncert šansónov Hany Hegerovej, ktorý bude poctou tejto mimoriadne talentovanej šansonierke. Nesie názor po snáď jedinej vianočnej piesni, ktorú pani Hegerová interpretovala, a ktorá sa volá Co je toho příčinou.

Hana Hegerová je neodmysliteľnou súčasťou šansónov, piesní o láske, o živote, o sklamaniach, o miestach, ktoré milovala. Jedným z takýchto miest je aj mesto Žilina, kde sa často vracala a spievala svojim Žilinčanom. Veď Žilina sa stala jej štartovaciou umeleckou dráhou, kde v roku 1951-53 pôsobila v Divadle Petra Jilemnického. Na koncerte zaznejú známe aj menej známe skladby z jej repertoáru v podaní Jeleny Horváthovej-Tichavskej a v hudobnom sprievode Petra Vaňoučka, Dušana Vrúbela, Petra Sandanusa, Katky Kaškovej, Slava Glosa, Matúša Dobeša a Juraja Vrúbela.

Speváčka Jelena Horváthová približuje pozadie koncertu: „Peter Vaňouček mi snáď pred pätnástimi rokmi zavolal, či by sme spravili koncert piesní Hany Hegerovej. Bola som nadšená, pretože jej tvorba ide so mnou od detských čias a nevedela som nájsť nikoho, kto by vedel šansón zahrať natoľko kvalitne, aby vynikla nielen melodika, ale hlavne tie báječné ľudsky hlboké texty. Pretože to sa zahrať musí vedieť. Dosť na tom, s Petrom Vaňoučkom sa poznáme roky, roky spolu hrávame. V súčasnosti sa naše hudobné zoskupenie volá DorisDayBand, kde gro skupiny tvorí Peter, ktorý hrá na klavíri, Matúš Dobeš na kontrabas a ja spievam. Venujeme sa interpretácii jazzových štandardov, svetových, ale aj slovenských a českých šansónov. Postupne sme ako trio hrali rôzne naše obľúbené piesne od pani Hegerovej a minulý rok, keď nás pani Hana opustila, sme sa rozhodli spraviť veľký koncert vo väčšom zložení ako poctu tejto mimoriadne talentovanej speváčke, herečke a hlavne krásnej ľudskej bytosti, za ktorú ju ja považujem. Na koncerte zaznejú piesne viac i menej známe, tanečné i divadelné. Ako často hovorievam, bude s nami pán Lasica, pán Filip i pán Bach. Máte sa na čo tešiť, lebo hudobníci sme excelentní. Peter Vaňouček piesne veľmi nápadito a vkusne „šmrncol“ jazzom a okrem toho, čo nie je vôbec zanedbateľné, sme veľmi dobrí kamaráti, čo radi spolu hrávajú."

Vstupenky si môžete zakúpiť online TU. Držitelia preukazu ŤZP majú 30% zľavu, ktorú si môžu uplatniť v pokladnici divadla.