facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

POZVÁNKA NA PROSLOV

14. 04. 2023

POZVÁNKA NA PROSLOV

Pohybový stand-up herečky a autorky Anny Polívkovej Proslov vznikol v spolupráci s divadlom La Fabrika a okrem Polívkovej sa na ňom režijne podieľala aj Jana Burkiewiczová.

Hlavná protagonistka dostáva ocenenie a prichádza predniesť dôležitý príhovor. Sprevádza ju pes. Na slávnostnom odovzdávaní by mala by povedať niečo dôležité, zásadné, ovplyvniť svet, prebudiť ľudstvo. Ale ako? Je vôbec možné nájsť tie správne slová, tak aby sa vyhla používaniu fráz, banalít a klišé?

„Pripadá mi, že sa často hovoria vety s dobrým úmyslom, ale už je ich nejako veľa a strácajú svoju silu. Hlavná postava chce povedať svoj príhovor, ale slová, ktoré zvolila, sa jej prestanú páčiť. Ujmú sa jej pochybnosti, a tak sa pokúsi vyjadriť inak.“  Vysvetlila herečka a komička Anna Polívková.

 

Práve neschopnosť zvoliť správne slová jej vytvorila odrazový mostík pre pohybový stand-up, miestami až krehkú estrádu, v ktorej „hovorí“ prevažne s pomocou pantomímy, pohybu a gest. Anna Polívková vo svojej vtipnej hodinovej výpovedi využíva umenie z oblasti nonverbálneho divadla a zo štúdia na Medzinárodnej škole pohybového divadla Jacquesa Lecoqa v Paríži. Inscenácia sa vďaka tomu mení na jedinečný zážitok, kde s humorom presakujú vážne témy napr. o výnimočnosti každého človeka, škrípajúcej medziľudskej komunikácii ale aj o zmysle bytia, či tajomstvách vesmíru.

 

www.ticketportal.sk/event/Proslov-Anna-Polivkova


FOTOGALÉRIA