facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   04/10   Kreutzerova sonáta / Čia vina?   19.00 - 20.30   VSTUPENKY

POZVÁNKA NA DRUHÚ PREMIÉRU SEZÓNY

28. 12. 2022

POZVÁNKA NA DRUHÚ PREMIÉRU SEZÓNY

Pozývame vás na druhú premiéru našej 31. sezóny. Svetovú premiéru inscenácie Táto izba sa nedá zjesť, ktorá je adaptáciou jedinečného debutu Nicol Hochholczerovej v dramatizácii a réžii Eduarda Kudláča, uvedieme v sobotu 7. januára 2023. Autorka vychádzala pri písaní z vlastnej skúsenosti a šokuje svojou otvorenosťou, s akou odkrýva intímnu tému sexuálneho zneužívania.

Inscenácia je monodrámou herečky Ivety Pagáčovej, ktorá sa pre diváka stáva sprievodkyňou v príbehu vzťahu malej Terezy s jej päťdesiatročným učiteľom Ivanom. Ich vzťah vyzerá byť vzájomný. O násilnom zneužívaní malého dievčaťa nemôže byť ani reč. Na prvý pohľad. Táto izba sa nedá zjesť nie je o láske a ani o chorej láske. Za „súhlasom” dieťaťa sa skrývajú výhody, ktoré nie sú zadarmo. A to nie je láska.
 

Iveta Pagáčová sprevádza divákov obdobím Terezinho dospievania od jej 12 do 18 rokov. Skúma toxický vzťah od zaľúbenia sa až po postupné precitanie. Odhaľuje Ivanove manipulatívne správanie, upozorňuje, zámerne niektoré informácie zdôrazňuje a sprostredkováva nám, čo jednotlivé postavy hovorili. Tereza sa síce postupom šiestich rokov mení, ale existuje z toho toxického kolotoča cesta späť?