facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

POSLEDNÁ INSCENÁCIA SEZÓNY

27. 04. 2023

POSLEDNÁ INSCENÁCIA SEZÓNY

Máme pred sebou posledné skúšobné obdobie tejto sezóny. Autorská inscenácia Dušan Makovický sa obesil vo svojom rodnom dome bude filozofickou detektívkou a zároveň trojportrétom nášho národa na prelome storočí. Montáž zo zápiskov troch lekárov Ivana Hálka, Dušana Makovického a Alberta Škarvana spája vzájomné priateľstvo, profesia, mesto Žilina, životná filozofia, náklonnosť aj vymedzenie sa voči osobnosti L. N. Tolstého. V strede udalostí stojí Dušan Makovický, osobný Tolstého lekár, vegetarián, abstinent, pacifista a tolstojovec, ktorý až príliš dlho žil hľadaním Boha a zmyslu života, že svoju dušu nakoniec vyliečiť nedokázal. Skladáme mozaiku z indícií, zápiskov, denníkov, listov a pátrame po motíve jeho samovraždy.

Na inscenácii sa herecky podieľajú Natália Fašánková, Adam Herich, Ada Juhásová, Michal Koleják, Peter Martinček, Tajna Peršić, Kristína Sihelská, Barbora Švidraňová, Michael Vrzala a Boris Zachar.

Realizačný tím tvoria Zuzana Palenčíková (text), Daniela Brezániová (dramaturgia), Katarína Holková (kostýmy), Juraj Poliak (scéna), Petra Fornayová (choreografie) a Rastislav Ballek (réžia).
 

Svetovú premiéru inscenácie uvedieme v sobotu 17. júna vo Veľkej sále.

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na poporu umenia.

 

 


FOTOGALÉRIA