facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

OKTÓBROVÝ PROGRAM V PREDAJI

20. 09. 2022

OKTÓBROVÝ PROGRAM V PREDAJI

Dojímavé, bolestné, prekvapivé aj komické divadelné príbehy z nášho domáceho repertoáru obohatí na konci októbra nový titul. Na naše dosky sa dostáva Coco Chanel v piatich farebných odtieňoch. Dramatický príbeh o žene, ktorá svojím progresívnym vnímaním vniesla emancipáciu nielen do ženskej módy, ale aj do postavenia žien v spoločnosti, uvedieme v svetovej premiére 28. a 29. októbra. Súčasťou piatkovej premiéry bude aj krst výročnej publikácie divadla Almanach / Príbeh jedného divadla.

Inscenácia o Coco Chanel bola súčasťou dramaturgického plánu ešte v roku 2020. Autorský projekt mal doplniť štvoricu inscenácií o silných ženských osobnostiach. Pandemická situácia však realizáciu projektu odsunula na sezónu 2022/2023, ktorú bude inscenácia otvárať. Autorka Daniela Brezániová a režisérka Barbora Nitschová prinášajú príbeh o útekoch pred pravdou a samotou jednej z najvplyvnejších žien 20. storočia.

Súčasťou októbrového programu je krst nového CD Folklórneho súboru Rozsutec Od Rozsutca šírym krajom (9. október o 16:00). Milovníci folklórnej hudby a ľubozvučného spevu sa môžu tešiť na bohatý repertoár, ktorý ich prevedie šírymi krajmi celého Slovenska. Ako hosť sa v programe predstaví Ľudová hudba Janka Rybára.

Už tradične budeme hostiť aj medzinárodný world music festival Hudba sveta Žilina (12. októbra), na ktorom tento rok vystúpia lotyšská skupina Very Cool People s masívnou dávkou funku a soulu v kombinácii s jazzom a klemzerom a kapela Bashavel, ktorá svojou hudbou nadväzuje na ľudové hudobné tradície.

V októbri máme v programe ešte jednu novinku. Záleží nám na tom, aby boli naše predstavenia dostupné pre každého, a tak sme sa rozhodli každý mesiac zahrať jedno PUBLIC FRIENDLY predstavenie už o 17:00. V stredu 19. októbra o 17:00 hráme predstavenie inscenácie Prachy! a tešíme sa nielen na mamy a otcov, ale aj na študentky a študentov, seniorov či našich cezpoľných divákov a diváčky, ktorí by inak večer do divadla nemohli prísť.

V pondelok 31. októbra bude u nás hosťovať Divadlo Teatro Múza s dojímavou inscenáciou hry Floriana Zellera Otec, ktorá bez sentimentu vykresľuje emočne intenzívny pohľad na svet očami človeka, ktorý trpí demenciou. Hra je pútavým, miestami až detektívnym príbehom jedného muža, ktorý žije spolu so svojou dcérou finálnu etapu svojho života. V hlavných úlohách otca a dcéry sa predstavia Emil Horváth a Petra Vajdová.

Florian Zeller, aktuálne najtalentovanejší súčasný francúzsky dramatik, scenárista a režisér svoju hru aj sfilmoval v hlavných úlohách s Anthony Hopkinsom a Oliviou Colman. Filmová adaptácia drámy Otec získala niekoľko filmových ocenení. Spomeňme hlavne dva Oscary. Anthony Hopkins si odniesol zlatú sošku v kategórii Najlepší herec v hlavnej úlohe a Florian Zeller s Christopherom Hamptonom získali Oscara za Najlepší prevzatý scenár.

Vstupenky na hosťujúce predstavenie Otec sú už v PREDAJI.

Aktuálny program divadla s možnosťami online nákupu vstupeniek nájdete TU.

Tešíme sa na stretnutie s vami!