facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

OKTÓBROVÝ PROGRAM V DIVADLE

19. 09. 2023

OKTÓBROVÝ PROGRAM V DIVADLE

Milé diváčky a diváci, pozývame vás stráviť začiatok jesenného obdobia do Mestského divadla Žilina!

Októbrový program je už v predaji a nájdete v ňom pestrú ponuku domácich predstavení, ale aj niekoľko hosťujúcich podujatí.

Čakajú na vás skoro všetky inscenácie z nášho stáleho repertoáru. Príďte sa k nám zasmiať a oddýchnuť si počas komédií Kaderníčky, Neznášam Ťa! či Triky, fet a makači. Zažite náročné témy spracované s humorom a satirou v inscenáciách A je tu zas alebo Hey! Slováci. Milovníci beletrie a histórie môžu preskúmať život Leva Nikolajeviča Tolstého v inscenácii Kreutzerova sonáta / Čia vina? alebo prísť na zaujímavé spracovanie jeho životnej filozofie v inscenácii Dušan Makovický sa obesil vo svojom rodnom dome. Spoznajte osudy známych aj neznámych hrdiniek v inscenáciách Coco Chanel či Rozhovor s členkou kultu. Ale buďte s nami aj pri tom, keď v divadle prostredníctvom inscenácie Táto izba sa nedá zjesť otvárame bolestivé témy rezonujúce v našej spoločnosti.

12. októbra budeme už tradične hostiť medzinárodný world music festival Hudba sveta Žilina. Tento rok tu vystúpia Devany, zoskupenie mladých dievčat s experimentálnym spracovaním ľudovej hudby, katalánske duo Mágali Sare & Manel Fortià a slovenská speváčka Júlia Kozáková s hudobným zoskupením SOLE, ktoré čerpá inšpiráciu z tradičných piesní rôznych krajín.

Známi majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory sa pred oponou Mestského divadla Žilina objavia v októbri až dvakrát. 16. októbra o 19:00 a 23. októbra už o 18:00, kedy svojím vystúpením uzavrú celodenné podujatie s názvom DNA lídra.

Vstupenky si môžete zakúpiť online prostredníctvom siete Ticketportal alebo v pokladnici divadla. Všetkým divákom pripomíname nedávnu zmenu v otváracích hodinách pokladnice pred predstavením. Vyzdvihnutie rezervácií a nákup lístkov bude možný najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia.

Tešíme sa na stretnutie s vami v Mestskom divadle Žilina!