facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

NOVEMBER V DIVADLE

17. 10. 2023

NOVEMBER V DIVADLE

Milé diváčky a diváci, aj v novembri si môže odniesť hlboké zážitky z našich divadelných predstavení, zabaviť sa, oddýchnuť si, naladiť sa tradičnou či modernou hudbou alebo zažiť prvú špeciálnu premiéru v tejto sezóne!

Na konci mesiaca 30. novembra pre vás pripravujeme uvedenie svetovej premiéry hry LILITH od výnimočného dramatika Miklósa Forgácsa. LILITH je mimoriadny projekt v réžii Eduarda Kudláča, v ktorom sa cez prastarú mytologickú postavu Lilith skúmajú mužsko-ženské vzťahy a postavenie žien v spoločnosti. Ako by vyzeral svet, ak by Boh stvoril ženu ako prvú?

Okrem nového titulu nájdete v programe výber našich ďalších skvelých predstavení – komédií, dramatizácií známych literárnych diel a nevšedných autorských projektov, ktoré uvidíte len v našom divadle.

Pri príležitosti významných novembrových dní, ktoré sa snažia upozorniť na týranie a zneužívanie detí a žien, pripravujeme spolu s občianskym združením Náruč - pomoc deťom v kríze sériu predstavení s diskusiami s názvom HOVORME O NÁSILÍ. Dávame do pozornosti možnosť zakúpiť si špeciálnu zvýhodnenú vstupenku, ktorá zahŕňa vstup na všetky tri predstavenia: Kreutzerova sonáta / Čia vina?, Naše fotky a Táto izba sa nedá zjesť. Cena vstupenky je 18 eur a zakúpiť si ju môžete priamo v pokladnici divadla. Viac informácií o podujatí zverejníme už čoskoro.

Z hosťujúcich podujatí sa môžete tešiť aj na tradičný program ROZSUTEC SPIEVA v podaní skvelého Folklórneho súboru Rozsutec so známou rockovou kapelou ARZÉN. Unikátne spojenie dvoch významných umeleckých telies inšpirovanými ľudovou tvorbou vystúpi v sobotu 18. novembra.

Vo Veľkej sále sa uskutoční jeden zo série šiestich koncertov dlho očakávaného, československého turné s názvom NEKONEČNE, kde vystúpi ANETA LANGEROVÁ s kapelou KORBEN DALLAS. V pondelok 13. novembra sa stretnú na našom pódiu, kde odohrajú multižánrový program, ktorého súčasťou budú nielen pesničky z LP Nekonečne, ale aj ich najväčšie hity.

V pondelok 21. novembra budú u nás opäť tvoriť bez prípravy majstri situačného a improvizačného divadla TRI TVORIVÉ TVORY - Juraj „Šoko" Tabaček, Lukáš „Pucho" Púchovský a Stanislav „Stanley" Staško.

Vstupenky na všetky podujatia si môžete zakúpiť online prostredníctvom siete Ticketportal alebo v pokladnici divadla. Všetkým divákom pripomíname nedávnu zmenu v otváracích hodinách pokladnice pred predstavením. Vyzdvihnutie rezervácií a nákup lístkov bude možný najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia.

Tešíme sa na stretnutie s vami v Mestskom divadle Žilina aj v novembri!