facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   03/02   Triky, fet a makači   19.00 - 20.25   VSTUPENKY

NOMINÁCIA PRE REQUIEM PRE PRIATEĽA

30. 11. 2021

NOMINÁCIA PRE REQUIEM PRE PRIATEĽA

Iniciatíva Inakosť udelí 13. decembra Ceny Inakosti 2021 pre osobnosti a aktivity, ktoré pozitívne zviditeľnili LGBTI ľudí na Slovensku alebo pomohli zlepšiť ich postavenie v našej spoločnosti. Medzi nominovanými v kategórii Cena za umenie pre jedinečné kultúrne a umelecké spracovanie tém súvisiacich s LGBTI ľuďmi je aj režisér Tomáš Procházka za divadelnú hru  Requiem pre priateľa, v ktorej jedinečne zobrazil tragický príbeh aktivistu Dušana Veselovského. Requiem pre priateľa je súčasťou tretej časti nášho trojaktového autorského projektu Hey! Slováci

Tomáš Prochádzka sa k tejto nominácii vyjadril aj na svojom FB profile: Toto ma veľmi potešilo. Moja posledná inscenácia pre Mestské divado Žilina Requiem pre priateľa je nominovaná v kategórii Cena za umenie na cenu Inicitívy Inakosť. Blahoželám a ďakujem svojim kolegom a kolegyniam: Dade Brezániovej, Michalovi Kolejákovi a Ivete Pagáčovej. Cítim veľkú radosť, že Dušanov príbeh stále rezonuje."

Ceny Inakosti boli po prvýkrát udelené v roku 2019 a po pandemickej prestávke sa vracajú tento rok. Protipandemické opatrenia dopadli mimoriadne ťažko pre kultúrne aktivity a skomplikovali aj organizovanie komunitných akcií. Našťastie vzniklo množstvo nových prelomových iniciatív, či už v samotnej komunite, ale aj od jej podporovateľov a podporovateliek, o čom svedčí aj počet nominácií na Ceny Inakosti v roku 2021. V tomto ročníku sa nachádzajú aj nové kategórie cien pre komunitný rozvoj a audiovíziu. Výsledky sa verejnosť dozvie 13. 12. 2021 prostredníctvom záznamu z virtuálneho odovzdávania.