facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   10/12   Vedľajšie účinky   19.00 - 21.15   VSTUPENKY

NAŠE FOTKY

26. 01. 2021

NAŠE FOTKY

Jedného dňa príde Jeskovi Drescherovi na mobil fotka nahého chlapca. Je úplne zmätený, pretože sa na nej spoznáva. Zachytáva obdobie, keď mohol mať tak jedenásť rokov a študoval na cirkevnej internátnej škole. Netuší, kto mu tú fotku poslal a z akého dôvodu. Táto nevysvetliteľná udalosť ho vykoľají z každodenného usporiadaného a profesijne úspešného života. Drescher začína pátrať po anonymnom odosielateľovi. Navštevuje bývalých spolužiakov a pomaly spúšťa lavínu odhaleného zneužívania.

Začali sme skúšať novú inscenáciu hry Thomasa Melleho Naše fotky, ktoré tematizuje psychologické dôsledky sexuálneho zneužívania mladých chlapcov na cirkevnej internátnej škole. Hra je inšpirovaná udalosťou na Aloisiuskolleg v Bonne, ktorá sa prevalila v roku 2010. Išlo o systematické a desaťročia trvajúce zneužívanie na viacerých úrovniach a v rôznorodých formách, ktoré začalo v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Doposiaľ bolo obvinených 18 jezuitských otcov a päť zamestnancov. Počet obetí stále nie je konečný, medzičasom sa ich prihlásilo viac než sto.   

V réžii Eduarda Kudláča sa predstavia Ján Dobrík, Dávid Uzsák, Michal Tomasy, Braňo Bačo, Iveta Pagáčová, Ada Juhásová, Kristína Sihelská a Michal Koleják.