facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   07/06   Táto izba sa nedá zjesť   19.00 - 20.05   VSTUPENKY

JÚNOVÝ PROGRAM V PREDAJI

15. 05. 2023

JÚNOVÝ PROGRAM V PREDAJI

31. divadelná sezóna je skoro na konci a uzatvorí ju júnový program naplnený dôležitými udalosťami.


Začiatok mesiaca bude patriť derniéram dvoch obľúbených inscenácií v réžii Eduarda Kudláča. V piatok 2. júna sa rozlúčime s hrou Rolanda Schimmelpfenniga Deň, keď som ja už viac nebolja a 8. júna s komédiou Žltá čiaraod dramatičiek Charlotte Roos a Juli Zeh.


Náš repertoár ešte pred koncom divadelnej sezóny obohatí nová inscenácia v réžii Rastislava Balleka s názvom Dušan Makovický sa obesil vo svojom rodnom dome. V sobotu 17. júna pozývame všetkých divákov na svetovú premiéru tejto autorskej inscenácie, ktorú tvorí montáž zápiskov troch lekárov: Ivana Hálka, Dušana Makovického a Alberta Škarvana. Spája ich vzájomné priateľstvo, profesia, mesto Žilina či životná filozofia. V strede udalostí stojí Dušan Makovický, Tolstého osobný lekár, vegetarián, abstinent, pacifista a tolstojovec.


V pondelok 19. júna sa na naše dosky vrátia aj majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory - Juraj „Šoko" Tabaček, Lukáš „Pucho" Púchovský a Stanislav „Stanley" Staško.


Súčasťou júnového programu sú aj reprízy titulov z nášho stáleho repertoáru, predstavenia, ktoré inšpirujú, nútia premýšľať či vyvolajú smiech a absolútne uvoľnenie. Veríme, že si z našej ponuky vyberiete a využijete možnosť navštíviť Mestské divadlo Žilina ešte pred letnými divadelnými prázdninami.


Pripomíname, aby ste nezabudli využiť vouchery, darčekové poukážky či zľavové kupóny, ktoré sú platné do konca sezóny 22/23.
Aktuálny program nájdete TU.


Tešíme sa na stretnutie s vami!