facebook Newsletter Kontakt

INSCENÁCIA KONFETY ONLINE

29. 05. 2020

INSCENÁCIA KONFETY ONLINE

Inscenáciu hry Ingrid Lausund Konfety v réžii Romana Maroša sme uviedli v slovenskej premiére 1. marca 2014. Téma médií a sprostredkovania informácii je nemeckej režisérke a dramatičke Ingrid Lausund veľmi blízka. Veľa z jej textov sa zaoberá práve motívom slovnej manipulácie, prekrúcania pravdy a komunikačného pokrytectva. Dopúšťame sa ho programovo a médiá nám v tom idú každodenným príkladom.

Satirická komédia Konfety rozpráva príbehy piatich moderátorov priemernej televízie Bomba, ktorá oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Každý z nich je unavený a deprimovaný tým, čo každodenne pomocou overených trikov predáva divákom. Od hviezd na počkanie až po politikov v doživotnej funkcii. Televíziu často zapíname práve pre to, aby sme sa vypli. Varietný sled kúzelníckych čísiel, ktorý sa odohráva paralelne s estrádnymi výstupmi, trefne upozorňuje na to, že dnešný mediálny svet je často jedna veľká ilúzia.

Videozáznam predstavenia inscenácie hry Ingrid Lausund Konfety si s nami môžete pozrieť v premiére na našom Youtube kanáli v nedeľu 31. mája o 20. hodine a potom ešte 48 hodín.

Tu je link.

Vizuál: Emil Drličiak. Foto: Braňo Konečný 


FOTOGALÉRIA