facebook Newsletter Kontakt

IDIOT ONLINE

04. 01. 2021

IDIOT ONLINE

Novú dramatizáciu Dostojevského románu Idiot od mladej slovenskej dramatičky Michaely Zakuťanskej a v réžii Eduarda Kudláča sme odpremiérovali 11. marca 2011. Dostojevského Idiot fascinuje čitateľov objavovaním temných stránok ľudskej psychiky a nekonvenčnými úvahami o konvenčnej spoločnosti a výnimočných jedincoch.

Petrohradskej spoločnosti vládne femme fatale s tajomnou povesťou, ktorú pre jej krásu obliehajú neodbytní pytači a nenávidia žiarlivé ženy. Klbko pokryteckých vzťahov a predmanželských kalkulácií narúša príchod „idiota“, ktorý svojou donquijotskou úprimnosťou núti postavy čeliť pravde o sebe. Knieža Myškin je lakmusovým papierikom, pred ktorým niet úniku. V očiach Dostojevského nie je idiotom, ale jednou z verzií ideálneho človeka - Knieža Kristus. Akonáhle však ide o Nastasiu Filipovnu, aj knieža je bezradné a jeho rozum ostáva odzbrojený. Zostáva mu len prostota duše.

Videozáznam predstavenia dramatizácie románu F. M. Dostojevského Idiot si s nami môžete pozrieť v premiére na našom YouTube kanáli v utorok 5. januára o 20. hodine a potom ešte 48 hodín. Účinkujú: Ján Dobrík, Boris Zachar, Jana Oľhová a. h., Kristína Sihelská, Iveta Pagáčová, Ivana Kubáčková, Lucia Jašková a. h.,  Marek Geišberg a. h., Marián Prevendarčík a. h., Lukáš Púchovský, Braňo Bačo, Michal Režný.

https://youtu.be/bZnqYDcTHoc

 


FOTOGALÉRIA