facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   26/01   Anna Karenina   19.00 - 21.35   VSTUPENKY

HRÁME OD 19. MÁJA

07. 05. 2021

HRÁME OD 19. MÁJA

Po päťmesačnej prestávke pre vás opäť hráme naživo. Divadlo otvárame v stredu 19. mája predstavením gangsterskej komédie hry Mohameda Rouabhiho Triky, fet a makači (v programe aj 20. mája).

Následne pripravujeme derniéru situačnej komédie Davida Gieselmanna Holuby v réžii Ľubomíra Vajdičku. Posledné dve predstavenia odohráme v piatok 21. mája a v sobotu 22. mája.

Situačnú komédiu Neznášam ťa! v réžii Michala Tomasyho, ktorá je výsledkom autorskej tvorby súboru z prvej vlny pandémie, si môžete pozrieť v stredu 26. mája a štvrtok 27. mája.

Posledné májové dni budú patriť našej najnovšej inscenácii hry nórskeho dramatika Jona Fosseho Niekto príde, ktorú sme zatiaľ uviedli len online. Verejnú generálku hráme v piatok 28. mája a slovenskú premiéru v sobotu 29. mája. Ako objasňuje režisér a umelecký šéf divadla Eduard Kudláč:  „Inscenácia Niekto príde v Štúdiu Mestského divadla Žilina má experimentálny pôdorys, zámerom je zúčastniť sa hry myslenia, pochopiť, akým spôsobom môže nové, nepoznané, niečo nachádzajúce sa mimo našu exaktnú skúsenosť, ovplyvňovať nielen našu budúcnosť, ale aj naše vzťahy."