facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   07/06   Táto izba sa nedá zjesť   19.00 - 20.05   VSTUPENKY

HEY! SLOVÁCI AJ NA DRAMOXE

22. 02. 2022

HEY! SLOVÁCI AJ NA DRAMOXE

Autorský projekt Hey! Slováci, ktorého súčasťou sú tri jednoaktovky, ktoré spája téma inakosti, hráme naživo už tento piatok v Štúdiu divadla. Jeho divadelný záznam je k dispozícii už aj na streamingovej platforme Dramox, kde pribudnú časom aj ďalšie dva archívne záznamy našich inscenácií Poľovačka na losy a Idiot. Platforma Dramox ponúka najväčší výber divadelných záznamov na jednom mieste a môžete si ju vyskúšať na 7 dní zdarma.


HEY! SLOVÁCI
Tri tvorivé tandemy Pavla Viechu, Tomáša Procházku a Anny Šoltýsovej vytvorili tri mini inscenácie na tému INAKOSŤ. Prečo inakosť naháňa mnohým z nás hrôzu, znechutenie a pocit ohrozenia? Prečo máme tendenciu určovať, ktorá inakosť je v poriadku, a ktorú treba zrovnať s priemerom? Akým spôsobom vieme premýšľať o téme inakosti, s ktorou sa stretávame každý deň?
Cesta do stredu duše humorným spôsobom skúma neznášanlivosť medzi dedinou a mestom, fenomén bitiek na dedinských zábavách, ale aj neznášanlivosť v rámci rôznych dedín z jedného regiónu.
Na môj obraz je príbehom dvoch rozdielnych súrodencov vychovaných v tradičnom prostredí. Ako sa budú meniť ich vzťahy a názory? Existuje vôbec tradičná alebo netradičná rodina? Nie sú to len ostro vymedzujúce nálepky?
Requiem pre priateľa je skutočným príbehom a týka sa dedičského sporu po nečakanej smrti aktivistu a vizuálneho umelca Dušana Veselovského. Prakticky poukazuje na to, ako taká základná vec ako registrované partnerstvá môžu ľuďom v LGBTI+ komunite uľahčiť život. Tomáš Procházka získal za réžiu tejto jednoaktovky ocenenie Nadácie Tatra banky v kategórii Mladý tvorca.