facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/11   Lilith   19.00   VSTUPENKY

DIVÁKOV PRIVÍTALA OBNOVENÁ VEĽKÁ SÁLA

19. 09. 2023

DIVÁKOV PRIVÍTALA OBNOVENÁ VEĽKÁ SÁLA

V uplynulých mesiacoch sme vďaka významnej finančnej podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a mesta Žilina dostali príležitosť obnoviť priestory divadelnej sály a jednotlivých zariadení v našom divadle. Finančný príspevok sme využili na zvýšenie bezpečnosti a komfortu pre našich zamestnancov a tvorcov, ale najmä aj na zvýšenie kvality služieb a spríjemnenie zážitku z predstavení pre vás – našich divákov.

Získali sme kvalitný projektor a nový svetelný park v podobe LED rotačných hláv. Vo verejných, ale aj pracovných priestoroch sme nainštalovali germicídne žiariče, sterilizátory vzduchu, multifunkčné kiosky a bezdotykové dávkovače dezinfekcie. Jedna z najväčších zmien sa udiala práve v posledných týždňoch. V projekte bola zahrnutá aj výmena starých sedadiel vo Veľkej sále za nové. Pôvodné sedadlá usadili od roku 2003 viac ako 1,5 milióna divákov a ich výmena bola nevyhnutá.

Sme veľmi radi, že vďaka projektu z Integrovaného regionálneho operačného programu a podpore mesta Žilina môžeme nielen zlepšovať kvalitu kultúrnych služieb, ale aj prispieť k udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcií a podpore kultúry v regióne.

Tešíme sa na stretnutie s divákmi v novej divadelnej sezóne!


FOTOGALÉRIA