facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   31/05   Prachy!   19.00 - 21.35   VSTUPENKY

ČÍTAME, ČO NAPÍSALI

03. 06. 2022

ČÍTAME, ČO NAPÍSALI

Pozývame vás na našu strechu na čítanie s Ivetou Pagáčovou, Adamom Herichom a Petrom Martinčekom už budúci pondelok 6. júna o 17:30. Čítať sa budú úryvky z textov mladých autoriek, ktoré tento rok navštevovali dielňu tvorivého písania. Od začiatku sezóny sa v našom divadle obnovila tradicia Dielne tvorivého písania pre mladých študentov a študentky s láskou k písaniu.  Pondelkovým čítaním sa s dielňou pre túto sezónu rozlúčime a po prázdninách ju opäť otvoríme!

„Najviac sme sa zameriavali na zoznamovanie sa s divadlom, jeho atmosférou. Tohtoročná dielňa bola najmä o búraní bariér medzi dramatickým textom a mladými autorkami, ktoré si ešte v októbri nevedeli predstaviť, že môžu napísať dialóg či hru.”  (lektorka Daniela Brezániová)

Dielne tvorivého písania sa konajú vo vybraných divadlách po celom Slovensku v spolupráci s Divadelným ústavom v Bratislave.

Prečo rada píšeš?
„Môžem ponoriť do papiera to, čo cítim.“ (Sofia)
„Kto by písal dobrovoľne? Toto tvrdia iba ľudia, ktorí už prestali hľadať inšpiráciu, ktorí neveria v múzu. Veď predsa každý z nás by sa chcel raz za čas skryť pred celým svetom a byť zahĺbený iba sám v sebe. Iba ja, pero a papier.“ (Nina)
„Pretože mi nič iné nejde.“ (Šárka)
„Môžem použiť myšlienky, ktoré by som sa nikdy neopovážila vysloviť.“ (Shanti)
„Milujem, keď sa pero kĺže po papieri a zanecháva za sebou stopu v podobe príbehov, ktorými môžeme potešiť druhých.“ (Ema)
„...príbehy vedia liečiť, pobaviť, poučiť a pochopiť bez toho, aby museli naozaj prehovoriť, môžeš od nich odísť a vrátiť sa, nikam neutečú a počkajú, nebudú ti tvoj odchod vyčítať...“ (Simona)
„Chcem dať život niekomu, kto predtým vôbec neexistoval a spraviť z neho hlavného hrdinu príbehu.“ (Barbora)