facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   04/02   Neznášam Ťa!   19.00 - 20.30   VSTUPENKY

ČÍTAJ A ZAŽI ANNU KARENINU

01. 02. 2022

ČÍTAJ A ZAŽI ANNU KARENINU

Napriek programovým zmenám, ktoré v divadle tento týždeň máme, sa februárové podujatie Čítaj a zaži v Krajskej knižnici Žilina s hercami Mestského divadla Žilina uskutoční. Dnes, v utorok 1. februára o 16:30 si budete môcť vychutnať ukážky z najznámejšieho románu o láske s názvom Anna Karenina od  Leva N. Tolstého v podaní Barbory Švidraňovej a Borisa Zachara.
 
Tolstoj vytvoril monumentálnu epickú panorámu spoločenského života v Rusku zo začiatku 19. storočia. Hlavná hrdinka Anna Karenina žije spoločenským životom petrohradskej šľachty a pri istej príležitosti sa osudovo zaľúbi do mladého grófa Vronského. Opojená láskou opustí nielen manžela, ale aj milovaného syna. Verí, že po rozvode a legalizácii nového vzťahu už nebude čeliť spoločenskému odsúdeniu. Manžel rozvod rázne odmietne. Anna nenachádza riešenie ani v úniku do cudziny, kam odišla spolu s milencom a ich dcérkou a čoraz viac si uvedomovala svoje bezvýchodiskové postavenie. Spomenula si na človeka, ktorého zrazil vlak, keď sa prvý raz stretla s Vronským, a už vedela, čo urobí.
 
Adaptáciu svetového románu od nemeckého dramatika Armina Petrasa uviedlo Mestské divadlo Žilina vo svojej najnovšej inscenácií v réžií Mariána Amslera v slovenskej premiére 22. januára.