facebook Newsletter Kontakt

BAČOVA ŽENA ONLINE

20. 11. 2020

BAČOVA ŽENA ONLINE

Emotívne silnú, tajuplnú a mystickú inscenáciu hry Ivana Stodolu Bačova Žena v réžii Mariána Pecka sme uviedli v premiére 23. apríla 2004 a v obnovenej premiére 11. septembra 2009. Dej Stodolovej hry je zasadený do rurálneho prostredia (Ivan Stodola ju napísal v roku 1928), ktoré má svoju tajuplnosť, mystickosť aj drsnosť. Režisér Marián Pecko si zvolil nekonvenčný režijný prístup a vznikla tak vizuálne zaujímavá inscenácia, za réžiu ktorej získal Cenu Literárneho fondu.
 
Eva žije so svojím druhým mužom Mišom a dvoma deťmi - z prvého a druhého manželstva. Jej prvého manžela Ondreja údajne zabilo v americkej bani. Len Ondrejova matka tomu nechce veriť a neustále robí Eve výčitky, že sa znova vydala. Ondrej sa po dlhom čase vracia z Ameriky. Eva sa dostáva nie vlastnou vinou do neriešiteľnej situácie, cez ktorú sa jej čisté svedomie nemôže preniesť. Zo svojho položenia nachádza iba jedno východisko. Len tak môže patriť obom mužom, ktorých miluje.
 
Videozáznam predstavenia inscenácie hry Ivana Stodolu Bačova žena si s nami môžete pozrieť v premiére na našom YouTube kanáli v nedeľu 22. novembra o 18. hodine a potom ešte 48 hodín.
 
Tu je link: