facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   22/03   Naše fotky   11.00 - 13.10   VSTUPENKY

30 % ZĽAVA NA NÁKUP ONLINE V JÚNI

15. 05. 2022

30 % ZĽAVA NA NÁKUP ONLINE V JÚNI

30. jubilejná sezóna Mestského divadla sa pomaly končí. Rozhodli sme sa, že nebudeme oslovovať jednorazovo, ale pripravíme niekoľko zaujímavých podujatí počas celej sezóny. Začali sme s mottom Netlačme na prírodu, program už len online a s radikálnym stopnutím tlačených propagačných a programových materiálov. Rozbehli sme projekt Čítaj a zaži v Krajskej knižnici v Žiline, uviedli sme tri slovenské, jednu svetovú a jednu obnovenú premiéru s novým obsadením. Čaká nás ešte medzinárodná konferencia a workshop Cesty k novému publiku. Už je v tlači aj naša výročná publikácia Almanach / Príbeh jedného divadla. Pracovali sme na ňom celú sezónu a svojimi príbehmi do neho prispelo 39 prispievateľov – tí, čo tu pracovali, pracujú alebo pozorujú naše divadlo z vonka. Tešíme sa, že ho čoskoro pokrstíme, rozdáme do knižníc, distribuujeme do kníhkupectiev a darujeme priateľom a podporovateľom. Almanach je fúzia či skôr kolízia tradičného chápania knihy ako lineárneho záznamu s prúdom vizuálnych blokov pripomínajúcich viac formu magazínu. Za jeho nádherným grafickým spracovaním stojí dizajnér Marcel Benčík.

30. jubilejnú sezónu končíme špeciálnou ponukou pre vás, naši diváci a priatelia. Na všetky naše domáce predstavenia a komorný koncert zakúpené online ponúkame v júni 30 % zľavu zo vstupného. Zľavu si môžete uplatniť online v sieti Ticketportal. Stačí uviesť zľavový kód MDZ30.

A čo špeciálne nás v júnovom programe čaká? Jún otvárame ďalším zo série Komorných koncertov hostiteľa Michala Vaňoučka. Tento raz v triu s ním vystúpia popredný slovenský jazzový gitarista Michal Bugala a kontrabasista Robert Balzar, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti moderného českého jazzu (platí zľava MDZ30). Hosťovať u nás bude aj divadelné zoskupenie Trieska v oku s predstavením III gaštanové kone o tom, čo všetko sme ochotní urobiť pre lásku (6. a 7. júna / neplatí zľava MDZ30). Po dlhšom čase sa na naše dosky vrátia aj majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory - Juraj „Šoko" Tabaček, Lukáš „Pucho" Púchovský a Stanislav „Stanley" Staško (7. júna / neplatí zľava MDZ30).

V júni sa rozlúčime s dvomi našimi inscenáciami. Derniéru budú mať autorské inscenácie Bezzubatá a Hey! Slováci (8. a 22. júna / platí zľava MDZ30). Súčasťou júnového programu sú aj reprízy našich titulov z repertoáru, emocionálne silné predstavenia, ktoré inšpirujú, nútia premýšľať či vyvolajú smiech a absolútne uvoľnenie. Veríme, že si vyberiete a opäť sa ku nám po prázdninách vrátite v novej 31. divadelnej sezóne.