Zimná cesta
Zimná cesta
Expand
Expand
Modrofúz (nádej žien)
Modrofúz (nádej žien)
Zločin a trest
Zločin a trest

Stiahnite si program Mestského divadla Žilina na  september ako jpg.

 

Koncert Dana Heribana v rámci NOCI DIVADIEL 2012

Herec a hudobník Dano Heriban, čerstvý držiteľ ocenenia Dosky v kategórii Najlepší mužský herecký výkon sezóny 2011/2012, bude v žilinskom divadle 17. novembra okrem hrania divadla (BEAT) aj koncertovať.

Dano Heriban (1980). Herec, spevák, textár, skladateľ. Pochádza z Trnavy, absolvoval akordeón na konzervatóriu a herectvo na VŠMU. Divadlo ho naplno zaujalo v roku 1997 vďaka trnavským Improligám. Odvtedy hral niekoľko desiatok úloh v mnohých divadlách (Túlavé divadlo, Aréna, RND, SND, Štúdio 12, GUnaGU, SKD Martin, a.ha, Nová scéna, MD Žilina a ďalších). Je autorom niekoľkých scénických hudieb. Ako hudobník vydal dva autorské albumy (Leporelo, 2007, na jeden dych, 2012). Ako spevák koncertuje aj so skupinami Žena s ovocím a Swing Society Orchestra.


NOC DIVADIEL V ŽILINE

V Žiline sa začne divadlovať na Stanici Žilina - Záriečie o 16:00 predstavením Zlatá husa divadla Buchty a Loutky z Prahy. Pokračovať bude Bábkového divadlo o 18:30 premiérou pouličného predstavenia Kata, dcéra kata - posledná príležitosť vidieť pôvodné priestory divadla pred jeho rekonštrukciou. O 20:00 sa stretneme v našom divadle na predstavení BEAT /každý má svoj rytmus/ a v rytme neskorej noci sa necháme unášať na koncerte Dana Heribana o 22:00 hodine.

Počas celej NOCI DIVADIEL budú dvere žilinského divadla OTVORENÉ aj do zákulisia.

Tešíme sa na intenzívne stretnutie s VAMI!

1726-noc_divadiel2012_poster