facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   23/06   Roztancovaný Rozsutec   16.00   VSTUPENKY

ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2017

ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2017

Nie sú žiadne termíny pre toto podujatie!

Projekt Mestského divadla Žilina  OPEN AIR DIVADLO vstupuje v roku 2017 do svojho 2.ročníka a bude sa konať 16. júna 2017.

Po minuloročnej veľmi úspešnej koncertnej sérii žilinskej jarnej verzie bratislavského One Day Jazz Festivalu aj v tomto roku si predovšetkým špičková kvalita hostí festivalu vypýtala jeho pokračovanie. Festival chce propagovať myšlienky humanizmu a tolerancie a jeho hlavným mottom je podľa slov riaditeľa festivalu Martina Valihoru odkaz, že ak dokáže spájať hudba, mohlo by sa to preniesť do celej spoločnosti:„Chceme ukázať ako hudba spája. Festival sa preto opäť nesie v myšlienke humanizmu a tolerancie. Spájame národnosti a etniká na jednom pódiu...“ 

V koncertnom programe sa predstavia a k netradičným zážitkom bude patriť arménsko-taliansko-slovenské trio skvelých hudobníkov Vardana Ovsepiana, Daniela Camardu, Martina Valihoru a  zoskupenie muzikantov Ľubo Šamo project. Ale aj koncert jedného z najžiadanejších bubeníkov svetovej jazzovej scény Erica Harlanda, niekoľkonásobného nominanta na Grammy. 

Eric Harland TRIO - Niekoľkonásobný nominant na Grammy, bubeník Eric Harland je najžiadanejší bubeník svojej generácie (*1978). Uvedomuje si a hovorí, že „najhlbším tajomstvom života nie je proces objavovania, ale proces tvorby.“ A tak jeho poslucháči majú možnosť jasne vnímať, ako sa prítomná emócia stáva hudobnou myšlienkou a realizuje sa v jedinečnom okamihu, v spoločnom zážitku, v ktorom sú s interpretom v súzvuku.  Jeho kvality uznali také významné  médiá, ako  the Boston Globe, New York Times, JazzTimes, Modern Drummer, All About Jazz, The New Yorker, DownBeat, L’uomo Vogue a ďalšíe.  Mal to privilégium zdieľať pódium s takými majstrami, ako Betty Carter, Joe Henderson, MyCoy Tyner, Michael Brecker, Terence Blanchard, Branford a Wynton Marsalis, Wayne Shorter, Savion Glover, Bill Cosby a mnohými ďalšími.

 

V programe účinkujú:                                                                                            

Ľubo Šamo project

Ovsepian/Camarda/Valihora TRIO

Eric Harland TRIO 

 

Podujatie OPEN AIR DIVADLO bude prebiehať na nádvorí Mestského divadla Žilina, v prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do Veľkej sály Mestského divadla Žilina.

 VIDEO